Hakkımızda
Buradasınız: Anasayfa / Hakkımızda
Hakkımızda

Günümüzde uygulanan okul öncesi eğitim, daha çok tek bir alanda dört duvar arasında duvara dayalı kapalı dolaplar ve masa etrafında sandalyelerin olduğu, çoğunlukla büyük grup odaklı ve klasik akım bir sistemde gerçekleşmektedir. Klasik akım ile birlikte sadece adı kullanılan farklı eğitim yaklaşımlarının ustalaşmadan yapıldığı bir dönemde eğitimin, içeriyi dışarıya, dışarıyı içeriye taşıyacak nitelikte olup daha çok okul öncesi kurumlarının, öğretmenin ve çocuğun bu olanaklara sahip olması önemli bir ihtiyaçtır.

 

Misyonu, var olanı dönüştürmek isteyen, sürdürülebilir ilkeyle değişime açık, dönüşümü gerçekleştirme riskini alan okul öncesi kurumların ve öğretmenlerin pratik ve teorik saha deneyimlerimiz ışığında, yüzlerce öğrenme dilini kullanarak, eğitimin oyun ve keşif temelli öğrenme ortamlarında gerçekleşmesine öncü olup, standartları yüksek okulların çoğalmasını sağlamaktır.

 

Vizyonu, daha çok dönüşmüş yüzlerce okul ve öğretmen. 

 

Okul öncesi kurum, öğretmen ve ebeveynlere uzun yıllar sahada olmanın vermiş olduğu deneyimlerinden yola çıkarak, geliştirilmiş alternatif yeni nesil eğitim modelleriyle bütünleşmiş eğitimler alanında uzman eğitimciler tarafında verilmektedir. Bunlardan birkaçı şöyledir;

  • Mesleki ve kişisel gelişim ile ilgili eğitimci eğitimleri

  • Kurumsal eğitimler

  • Uygulamalı öğretmen eğitimleri

  • Reggio Emilia giriş eğitimi

  • Sınıf yönetimi

  • Alternatif eğitim modeli

 

Okul öncesi kurum ve öğretmenlerimizin, yaşayan okul ve sınıflar oluşturabilmeleri konusunda daha fazla donanıma ihtiyaçları var. Ne yazık ki ülkemizde bulunan üniversite ve kurumlarda okul öncesi alternatif eğitim sistemleri ile ilgili eksiklikler fark edilecek kadar fazladır. ARAY Danışmanlık, sahadaki deneyimleri ışığında kurum ve öğretmenlere gerek yerinde gerekse online hizmet içi eğitimler vererek nitelikli standartlara ulaştırmaktadır. Özellikle de kapalı raf sistemleri içinde yapay oyuncaklarla dört duvar arasında tek tip öğretim metotlarına maruz kalan çocukların gelişimsel olarak aktifliğe geçemediğini tespit etmiştir. Öğrenme ortamlarının beş duyuya hitap edecek şekilde hazırlanmasının çocuğun keşfetmesi ve sorgulaması adına büyük fayda sağladığı görülmüştür.

 

ARRA Danışmanlık ve Eğitim'in bir diğer hedefi de kurumsal, öğretmen ve ebeveyn üyelik uygulamaları ile okul, öğretmen ve aileleri kolaylaştırıcı uygulama ve takip çalışmalarıyla desteklemektir.


0

0

0

0
UZMANLIKLARIMIZ
Duis vel nibh at velit scelerisque suscipit. Nunc sed turpis. Fusce egestas elit eget lorem. Sed cursus turpis vitae tortor
Reggio Emila Danışmanlığı %90
Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı %98
Kurumsal Sistem Danışmanlığı %95
Eğitim Programı Geliştirme Uzmanlığı %98
Tanışmak ve detaylı bilgi almak için lütfen çekinmeyin...